Aktualności
Regularne czyszczenie i pielęgnacja samochodu - sposób na podniesienie jego wartości

Duża część właścicieli samochodów jest zaskoczona cenami jakie oferują potencjalni kupcy. Niestety auta bardzo szybko tracą na wartości. Na szczęście dla osób sprzedających samochody istnieje kilka metod pozwalających na podniesienie wartości samochodu. Jednym z nich jest regularne czyszczenie i pielęgnowanie samochodu.

Dlaczego warto regularnie czyścić wnętrze samochód.

Większość kupujących samochody zwraca niezwykle dużą uwagę na stan w jakim jest jego wnętrze. To w końcu w nim spędzamy większość czasu. Dlatego też tak istotne jest regularne czyszczenie i pielęgnacja jego elementów. Stan plastików, winyli, skóry i tapicerki potrafi mieć naprawdę duży wpływ na wartość samochodu.

Najbardziej oczywiste jest dbanie o tapicerki, zwłaszcza te wykonane ze skóry. Odpowiednio zadbana, regenerowana i pielęgnowana skóra może służyć przez naprawdę wiele lat. Dlatego wiele osób kupując samochód zwraca uwagę na stan tapicerki. Naszym zaleceniem jest regularne pielęgnowanie jej przy użyciu odpowiednich kosmetyków samochodowych. W ten sposób możemy mieć pewność, że skóra zachowa sprężystość i nie będzie się przecierała.

Zupełnie inną kwestią są wszelkie elementy winylowe, plastikowe i drewniane jakie występują w samochodzie. Tutaj niezwykle istotne jest dbanie o nie w taki sposób by uniknąć powstawania rys. W tym celu warto jest regularnie, czyli co najmniej raz w miesiącu, czyścić je przy pomocy odpowiednich detergentów samochodowych.

Nie można oczywiście zapomnieć także o praniu i odkurzaniu wnętrza samochodu. Duże ilości śmieci, okruchów, plam czy innych zabrudzeń mogą mieć naprawdę znaczny wpływ na wartość pojazdu. Wnętrze samochodu można czyścić zarówno samodzielnie korzystając z myjni samoobsługowych i odkurzaczy parowych, jak również poprzez usługi profesjonalistów zajmujących się autodetailingiem.

Dbanie o karoserię samochodu a wzrost jego wartości

Nie może ulegać wątpliwości fakt, że pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę podczas wyboru i kupna samochodu jest stan jego karoserii. Zadbana karoseria jest jasnym sygnałem wskazującym, że właściciel dbał o pojazd. Dlatego też warto jest wykonywać czynności mające wpływ na jej wygląd. Podczas użytkowania samochodu ważne jest by regularnie go czyścić i woskować. Mycie samochodu najlepiej wykonywać na myjni samoobsługowej, bądź ręcznej. Nie warto korzystać z myjni automatycznych, które mogą uszkodzić lakier naszego samochodu.

O samochód należy dbać szczególnie podczas zimy. Sól, wilgoć i śnieg mogą stać się ogniskami korozji, która nie tylko jest szkodliwa dla pojazdu, ale również ma bardzo duży negatywny wpływ na jego wartość. Latem należy regularnie usuwać pył i smołę która osiadła na karoserii.

Przed sprzedażą samochodu warto jest wykonać kilka dodatkowych czynności, które wpłyną pozytywnie na wartość naszego pojazdu. Przede wszystkim warto jest zlecić profesjonalnemu zakładowi autodetailngowemu usunięcie rys i uszczerbków w lakierze przy użyciu odpowiednich do tego narzędzi i past lekko ściernych.. Oprócz tego niezwykle ważne jest zamówienie usługi woskowanie, najlepiej przy użyciu profesjonalnych kosmetyków samochodowych takich jak wosk carnauba.

Przed każdą wizytą osoby zainteresowanej kupnem samochodu warto jest odwiedzić myjnię samoobsługową i umyć samochód. Zwłaszcza jeśli był on zaparkowany na zewnątrz. W ten sposób możemy mieć pewność, że każda osoba oglądająca nasz samochód zobaczy go w najlepszym możliwym wydaniu.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl