Aktualności
Powłoka ceramiczna - czy warto?

Powłoka ceramiczna do lakieru to nowoczesny sposób na ochronę lakieru auta. Nałożenie tego typu osłony jest często bardzo kosztownym procesem, który wykonywany jest jedynie w profesjonalnych zakładach zajmujących się pielęgnacją samochodów, czy auto detailingiem.

Działanie powłoki ceramicznej do lakieru

Powłoka ceramiczna do lakieru, to nowoczesny kosmetyk samochodowy, którego zadaniem jest zabezpieczenie lakieru. Powłoka ceramiczna działa jak pewnego rodzaju uszczelka dla lakieru. Lakier samochodowy mimo swojej twardości nie stanowi stuprocentowej ochrony przed elementami, które mogą go uszkodzić. Woda czy sól, która znajduje się na jezdni w czasie zimy, te rzeczy mogą spowodować występowanie korozji, która jak doskonale wiadomo ma zgubny wpływ na samochód.

Lakier i karoserię naszego pojazdu możemy chronić na wiele sposobów. Najpopularniejszym jest bez wątpienia wosk polimerowy nakładany na karoserię samochodu. Jednak działanie wosku, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku kosmetykami samochodowymi, jest krótkotrwałe. Powłoka ceramiczna do lakieru jest najbardziej trwałym rodzajem zabezpieczenia samochodu przed czynnikami zewnętrznymi.

Aplikacja powłoki ceramicznej do lakieru

Aplikacja samej powłoki ceramicznej do lakieru jest stosunkowo łatwa, jednak przygotowanie samochodu do nałożenia jej, jest już skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Warto jednak wiedzieć jak powinien on przebiegać, gdyż dzięki temu będziemy wiedzieli, czy zakład wykonujący tego typu usługę wykonał swoje obowiązki w sposób prawidłowy. Bardzo istotne jest by przed nałożeniem na lakier powłoki ceramicznej, został on pozbawiony wszelkich rys i innych uszkodzeń, jedynym sposobem na uzyskanie takiego efektu jest wypolerowanie lakieru. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy zakład mający nałożyć kosmetyk na nasz samochód ma polerowanie lakieru w swojej ofercie. Jest to niezwykle istotne, gdyż jeśli nie wypolerujemy lakieru przed nałożeniem powłoki ceramicznej to efekt nie będzie zadowalający.

Sama aplikacja powłoki ceramicznej powinna przebiegać szybko i sprawnie, zwłaszcza jeśli lakier został odpowiednio przygotowany. Nakładanie tego kosmetyku polega na nakładaniu płynu przy pomocy ściereczki z mikrofibry na niewielki element karoserii i przetarciu go szmatką po odczekaniu kilkunastu sekund. Tak nałożona powłoka ceramiczna nie tylko będzie chroniła nasz samochód przed wpływem czynników zewnętrznych, ale również poprawi wygląd lakieru pojazdu.

Powłoka ceramiczna do lakieru - producent Premo

 

Trwałość powłoki ceramicznej do lakieru

Jak już wspominaliśmy powłoka ceramiczna do lakieru to jeden z najbardziej wytrzymałych kosmetyków samochodowych, których działaniem jest ochrona karoserii. Powłoka ceramiczna jest inwestycją na lata. Dobrze nałożona i pielęgnowana może wytrzymać się na naszym samochodzie nawet przez 2-3 lata. Jednak by utrzymać efekt i działanie powłoki ceramicznej do lakieru musimy czyścić samochód używając do tego celu profesjonalnych kosmetyków samochodowych. W ten sposób możemy zagwarantować, że powłoka ceramiczna będzie chroniła nasz samochód przed wodą i solą, przez bardzo długi czas.

Podsumowując: Powłoka ceramiczna do lakieru jest jednym z najbardziej wytrzymałych sposobów na ochronę lakieru samochodowego, przed takimi rzeczami jak sól czy woda. Dobrze zaaplikowana powłoka chronić będzie nasz pojazd przez długie lata, jednak musimy upewnić się, że zakład, któremu zaufaliśmy wykonuje swoją pracę „zgodnie ze sztuką”.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl