Aktualności
Przygotowanie samochodu do wydania klientowi

Bez względu na to jak bardzo rozbudowany jest wachlarz usług jakie świadczy dana myjnia, bardzo ważnym elementem czyszczenia samochody jest prawidłowe przygotowanie samochodu do wydania klientowi po myciu. Nawet najbardziej rozbudowana usługa czyszczenia może zostać zepsuta przez drobne szczegóły, o które nie zadbają pracownicy myjni.

Odpowiednie kosmetyki samochodowe to nie wszystko

Brak dbałości o szczegóły po zakończeniu procesu mycia jest najczęstszym błędem z jakim spotykają się kierowcy korzystający z usług myjni ręcznych. Problem dotyczy zarówno zewnętrznej części samochodu, gdzie po myciu mogą pozostać zacieki, jak i wnętrza samochodu, gdzie możemy mieć do czynienia z brzydkim zapachem (spowodowanym np. użyciem nieświeżej ścierki z mikrofibry) czy z klejącym się lub zbyt błyszczącym kokpitem. W wielu przypadkach jest to spowodowane użyciem złej jakości kosmetyków, jednakże w przeważającej mierze wiąże się to z… niedbalstwem pracowników.

Zadbaj o szczegóły

Mając to na uwadze, właściciel myjni powinien zadbać nie tylko o odpowiednie procedury mycia i czyszczenia samochodu, ale również ustandaryzować proces sprawdzania samochodu przed wydaniem go klientowi. Po każdym myciu warto zadbać o takie szczegóły jak nabłyszczenie opon i karoserii, spryskanie wnętrza pojazdu przyjemnym zapachem oraz pozostawienie małego upominku dla klienta w przestrzeni pomiędzy fotelami (np. cukierka z logiem myjni). Osoba sprawdzająca samochód powinna zwrócić również uwagę na to czy kosmetyki samochodowe do wnętrza zostały poprawnie nałożone (czy warstwa preparatów nie jest zbyt gruba lub czy jakieś miejsca nie zostały pominięte). Jeżeli świadczysz usługi w formie myjni parowej, upewnij się, że we wnętrzu nie ma wilgoci. Wszystkie te zabiegi sprawią nie tylko, że klienci będą wracali na myjnie częściej i chętniej, ale również, że nasza myjnia będzie polecana innym kierowcom.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl