Aktualności
Kosmetyki do nabłyszczania opon w myjniach ręcznych

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele środków do nabłyszczania opon – od wysokiej jakości żelów do opon, charakteryzujących się bardzo wysoką jakością, po czernidła do opon z niższej półki cenowej, zapewniające jedynie chwilowy efekt wizualny. Jak więc wybrać odpowiedni do własnej myjni środek do nabłyszczania opon, który z jednej strony zapewni nam odpowiednią jakość świadczonych usług, a z drugiej nie uszczupli naszych przychodów?

 

Na co zwrócić uwagę wybierając środek do nabłyszczania opon

Z punktu widzenia klienta myjni, nabłyszczacze do opon charakteryzują dwie cechy. Pierwszą z nich jest efekt wizualny zaraz po wyjeździe z myjni. Drugą rzeczą jest czas, przez jaki opona pozostaje czarna. Bardziej świadomi klienci zwracają również uwagę na trzeci czynnik, a mianowicie odpowiednie zabezpieczenie opony przed działaniem czynników środowiskowych. Używając środków z niższej półki cenowej odpowiadamy jedynie na pierwszą potrzebę właścicieli samochodów, pozostawiając opony nabłyszczone zaraz po umyciu samochodu. Środki takie jednak bardzo szybko znikają z powierzchni opony i jej kolor wraca do stanu sprzed mycia. Środki o konsystencji bardziej oleistej (często nieco droższe) pozostają na oponie znacznie dłużej, zapewniając efekt wizualny przez wiele dni po wyjeździe z myjni. Bardziej oleiste środki cechują się również właściwościami zabezpieczającymi oponę. W pierwszym momencie klient myjni nie zwróci uwagi na różnicę, jednakże w dłuższej perspektywie doceni on jakość kosmetyków używanych do pielęgnacji opon w jego samochodzie i chętniej wróci na myjnię.

 

Jak stosować środki do nabłyszczania opon

Wybierając kosmetyki samochodowe do nabłyszczania opon, właściciel myjni powinien więc zwrócić uwagę na to, aby środki używane na myjni były odpowiednio dobrane pod względem jakościowym. Zawsze lepiej nałożyć cieńszą warstwę lepszego środka niż grubszą warstwę tańszego czernidła. Aby używać środków w jak najbardziej efektywny sposób należy również pamiętać, aby przed nałożeniem nabłyszczacza opona była idealnie wyczyszczona i odtłuszczona. W bardziej efektywnej aplikacji pomogą również odpowiednie akcesoria takie jak spryskiwacz i specjalnie ukształtowana gąbka do rozprowadzania środka po powierzchni opony. 


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl