Aktualności
Kosmetyki samochodowe w myjniach parowych

Jakość świadczonych usług w myjniach parowych

Bardzo popularnym typem myjni w ostatnim czasie stała się myjnia parowa, działająca zarówno w formie mobilnej myjni z dojazdem do klienta jak i myjni stacjonarnej (również parowej). Ten typ myjni zdobył sobie uznanie przedsiębiorców ze względu na prostotę jaką charakteryzuje się otwarcie takiego biznesu. Pierwszą rzeczą na którą należy zwrócić uwagę to brak jakichkolwiek pozwoleń, które są wymagane przy otwieraniu tradycyjnej myjni wodnej (np. pozwolenia wodno-prawne). Drugim aspektem jest oczywiście jakość mycia, która coraz częściej odgrywa rolę w sukcesie lub jego braku jeżeli chodzi o prowadzenie myjni – klienci na przestrzeni lat stali się bardziej wymagający i oczekują od myjni wyższego standardu świadczonych usług. Oprócz odpowiedniego poziomu obsługi klienta, wyższa jakość świadczonych usług wiąże się też z kosmetykami samochodowymi, które będą się wpisywać w ten standard.

Jakość kosmetyków samochodowych

Przy wyborze kosmetyków samochodowych do swojej myjni, każdy właściciel musi zbalansować dwie kwestie. Po pierwsze, kosmetyki samochodowe muszą spełniać kryteria jakościowe takie jak odpowiednio długi czas utrzymywania się na powierzchni lakieru czy opon jeżeli chodzi o woski, nabłyszczacze czy czernidła do opon oraz odpowiedni efekt wizualny (kosmetyki samochodowe do wnętrza pojazdu takie jak  środek do czyszczenia lub pielęgnacji kokpitu oraz woski i czernidła do opon). Bardzo ważnym czynnikiem jest to aby np. środek do pielęgnacji kokpitu nie był zbyt błyszczący i nie zostawiał lepkiej powierzchni. Podobna zasada dotyczy środka do czyszczenia skóry i środka do pielęgnacji skóry, które dodatkowo muszą zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla czyszczonej powierzchni. Drugim aspektem, którym powinien kierować się właściciel myjni przy wyborze kosmetyków samochodowych jest oczywiście cena – powinna ona zapewniać wysoką rentowność prowadzenia biznesu.

Wybór odpowiedniego dostawcy kosmetyków samochodowych

Mając na uwadze wszystkie powyższe aspekty działalności myjni parowych, najlepszym wyborem dla właściciela myjni będzie dostawca kosmetyków samochodowych, które wpisujące się w nieco wyższą kategorię jakości, która odpowiednio uwypukli wyższy standard jakościowy myjni parowej. Złym rozwiązaniem będą natomiast kosmetyki samochodowe z najwyższych półek cenowych, gdyż te, pomimo zapewnienia odpowiedniej jakości, w zbyt dużym stopniu zmniejszą zysk właściciela. Zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem będą kosmetyki samochodowe z najniższych półek cenowych, które nie zapewniają wystarczającej jakości i nie wpisują się w model biznesowy myjni parowej (dotyczy to zarówno mobilnej jak i stacjonarnej myjni parowej).  


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl