Aktualności
Odpowiednia konserwacja skórzanej tapicerki podstawą jej żywotności

 

Naturalna i sztuczna skóra, o ile jest zadbana, nie tylko pięknie wygląda, ale jest również bardzo przyjemna w użytkowaniu. Jest ona trwałym i solidnym materiałem. Niewystarczająco pielęgnowana, po kilku latach stanie się twarda, spękana, a w skrajnych przypadkach może się nawet porwać. W używanych autach często jest zużyta, a jej wygląd zmatowiały. Jednak nawet dość mocno zniszczoną skórę da się wypielęgnować, dzięki czemu jej właściwości oraz funkcjonalność przewyższają materiały tekstylne i tworzywa sztuczne.

 

Właściwości wysokiej klasy materiału

Skóra dobrej jakości jest z natury porowata, co jest jej dużą zaletą. Dzięki temu wchłania ona wilgoć oraz oddycha, przez co korzystanie z niej jest o wiele bardziej komfortowe. Skóra bardzo dobrze również absorbuje zapachy, dlatego niezbędne jest jej regularne czyszczenie – koniecznie środkami do tego przeznaczonymi. Preparaty przeznaczone do innych tworzyw lub chemia domowa mogą zniszczyć jej powierzchnię oraz spowodować, że straci ona swą naturalną elastyczność. Stanie się ona przez to nieprzyjemna w dotyku i bardziej narażona na uszkodzenia.

 

Pielęgnacja jasnej tapicerki.

 

Prawidłowa pielęgnacja materiału

Dlatego właśnie, by zachować jej właściwości o skórę w samochodzie trzeba dbać. Po każdym czyszczeniu należy ją zakonserwować oraz nawilżyć. Wskazane jest również używanie preparatów z filtrami UV, by chronić jej powierzchnię przed szkodliwym wpływem słońca.
Zaleca się stosowanie profesjonalnych kosmetyków samochodowych, które zakonserwują skórę na długie lata. Marka PREMO posiada kilka wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skórzanej tapicerki. Stworzone z myślą o bardzo delikatnych powierzchniach przywracają im unikalną warstwę ochronną. Starsze skórzane fotele i elementy tapicerki można łatwo odnowić odpowiednimi preparatami – jest to sporą zaletą skóry, jako materiału na lata. Większość producentów zaleca czyszczenia skóry nie rzadziej, niż raz na 3 miesiące. Jest to jednak czas oczywiście przybliżony, a wszystko zależy od stopnia jej eksploatacji.

 

Elegancki wygląd i wysoki komfort

By nasza tapicerka pozostała piękna na dłużej musimy zatem odpowiednio o nią zadbać. Proces jej pielęgnacji powinien składać się z trzech etapów: odkurzania, mycia oraz końcowej konserwacji powierzchni. Wykonane z należytą dbałością i w odpowiedniej kolejności pozwolą nam cieszyć się skórzaną tapicerką na dłużej. Warto wspomnieć, że skóra jest również dobrym materiałem chłonącym wilgoć. Stosując profesjonalne środki dobrze pamiętać również o korzystaniu z miękkiej szmatki wykonanej z mikrofibry.


Profesjonalny płyn do mycia tapicerki.

Płyn do prania tapicerki

 

Sprawdzone kosmetyki samochodowe gwarancją sukcesu

Warto używać jedynie najlepszych na rynku środków do czyszczenia skóry. Tańsze zamienniki mogą odbarwić jej kolor swoimi agresywnymi substancjami zawartymi w składzie. Dobrze więc korzystać jedynie ze sprawdzonych preparatów, dzięki którym mamy pewność o najwyższej jakości wykonywanego zabiegu, aby nasza tapicerka pozostała czysta i matowa przez dłuższy czas!

 


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl