Aktualności
Pielęgnacja samochodu w domowych warunkach

W ciągu ostatnich lat domowa pielęgnacja samochodu w domowych warunkach stała się niezwykle popularna. Ma to związek z dużo większą dostępnością profesjonalnych i półprofesjonalnych środków do czyszczenia samochodów oraz z dużą ilością poradników dotyczących mycia samochodu w domowych warunkach.

Jak się przygotować do pielęgnacji samochodu w domowych warunkach

Może wydawać się, że pielęgnacja samochodu w domowych warunkach będzie bardzo prosta. Niestety tak nie jest. Przede wszystkim musimy dysponować odpowiednim do tego miejscem. Powinno być ono osłonięte od słońca i posiadać odpowiednią kanalizację. Odprowadzanie wody z czyszczenia samochodu do ogólnej kanalizacji może skończyć się mandatem.

Przed czyszczeniem samochodu warto jest zaopatrzyć się w takie narzędzia jak odpowiednia gąbka, ściereczka z mikrofibry, rękawica do mycia samochodu oraz dwa wiadra z wodą. Dodatkowo warto jest zakupić odpowiednie do naszych potrzeb kosmetyki samochodowe.

Szampony, woski, środki do czyszczenia tapicerki czy mleczka do kokpitu dostępne są w tym momencie w większości sklepów motoryzacyjnych. Znaczna część z nich jest absolutnie wystarczająca by wyczyścić i wypielęgnować swój samochód w domowych warunkach.

Mycie samochodu w domowych warunkach

Mycie samochodu w domowych warunkach jest nieco trudniejsze niż podczas wizyty na myjni. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by umyć samochód na myjni samochodowej a w warunkach domowych dokonać tylko zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak jeśli zdecydujemy się na mycie samochodu w domu należy pamiętać o podstawowych zasadach takich jak opłukanie samochodu przed myciem właściwym, używanie wyłącznie kosmetyków przeznaczonych do samochodów, czy odpowiedni gąbek i ściereczek. Dzięki temu faktycznie umyjemy samochód nie uszkadzając go jednocześnie.

Warto jest także odkurzyć i wyprać wnętrze samochodu. Odkurzanie jest niezwykle proste, wystarczy do tego zwykły domowy odkurzacz z przedłużaczem, nie osiągniemy w ten sposób takich samych efektów jak podczas korzystania z profesjonalnych urządzeń oferowanych przez myjnie bezdotykowe, ale w warunkach domowych jest to zdecydowanie jedno z lepszych rozwiązań. Pranie tapicerki można wykonać przy użyciu odkurzacza parowego jak również przy pomocy gąbek i odpowiednich kosmetyków samochodowych.

Pielęgnacja samochodu w warunkach domowych

Pielęgnacja samochodu w warunkach domowych nie jest wcale skomplikowana. Przy odrobinie doświadczenie będziemy w stanie uzyskać wyniki podobne do tych, które możemy zaobserwować po wizycie w profesjonalnym zakładzie autodetailngowym. To jakich kosmetyków samochodowych należy użyć zależy od tego jakie efekty chcemy uzyskać. Zdecydowanie najpopularniejszym zabiegiem jaki można wykonać w domu jest woskowanie. W tym celu warto skorzystać z produktów zawierających wosk carnauba. Jest to wyjątkowa odmiana wosku, która pozwala na uzyskanie naprawdę zapierających dech w piersiach efektów.

Poza woskowaniem warto jest także wykonać zabiegi pielęgnujące na wszystkich plastikach i winylach jakie znajdują się wewnątrz samochodu. Do tego celu wystarczy zwykła ściereczka z mikrofibry i odpowiednie mleczko konserwujące. W ten sposób możemy uniknąć powstania zarysowań oraz nadać tym elementom połysk i blask.

Jak można zauważyć, pielęgnacja i dbanie o samochód w warunkach domowych wcale nie jest takie skomplikowane. Warto jednak pamiętać, że w takim środowisku trudno będzie osiągnąć takie efekty jak w zakładzie autodetailngowym, czy na profesjonalnie wyposażonej myjni bezdotykowej.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl