Aktualności
Profesjonalna pielęgnacja lakieru samochodowego

 

Aby zachować na swoim samochodzie piękny i błyszczący lakier musimy profilaktycznie o niego dbać. Szereg zabiegów pozwoli nam zachować blask, sprawi, że lakier nie zmatowieje, a także ochroni go przed różnego rodzaju zarysowaniami oraz korozją. Odpowiednie kosmetyki samochodowe oraz ich dobór to podstawa sukcesu. Odnawianie karoserii to proces skomplikowany i wieloetapowy. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych środków czyszczących i konserwujących może on stać się nie tylko prostszy, ale również bardziej efektywny.

 

Najlepsze kosmetyki idealnie zadbają o Twoje auto

Jak wiadomo, bardziej zadbane pojazdy warte są więcej, więc takie zabiegi, pomimo że kosztują, to podnoszą wartość naszego samochodu. Dzięki temu nie tylko jest on w lepszym stanie podczas naszego użytkowania, ale również w czasie późniejszej potencjalnej sprzedaży. Samo mycie karoserii nie przynosi jednak długotrwałych efektów. Dobrze zatem korzystać z profesjonalnych kosmetyków, które ochronią blachę naszego samochodu przed zadrapaniami i zarysowaniami, oraz działaniem czynników atmosferycznych.

 

Nabłyszczanie i pielęgnacja lakieru.

 

 

Podstawowe kosmetyki do karoserii

Do najbardziej powszechnych kosmetyków samochodowych, używanych przez większość użytkowników możemy zaliczyć np. wosk samochodowy. Dobry wosk samochodowy dzielimy na naturalny oraz syntetyczny. Właściwy wybór formy preparatu zależy już przede wszystkim od naszych własnych preferencji. Woski syntetyczne często dają mocniejszy połysk, z drugiej strony jednak powodując efekt sztuczności i plastiku. Są jednak zazwyczaj trwalsze od naturalnych. Natomiast woski oparte o bazę naturalną również nabłyszczają, jednocześnie pogłębiając barwę lakieru. Są one również bardziej eleganckie. Szczególnie cenione są produkty na bazie brazylijskiej palmy Carnauba.

 

Specjalistyczne powłoki lakiernicze

Powłoki stosowane w celu ochrony lakieru zasadniczo dzielą się na ceramiczne oraz kwarcowa. Znacznie bardziej popularne są jednak te pierwsze, dzięki temu, że nadają niesamowitej szklistości oraz głębi barwy, a przede wszystkim świetnie chronią przed zarysowaniami. Wyjątkowa gładkość powierzchni nałożonej powłoki daje również efekt hydrofobowy, czyli odpychający cząsteczki wody.

Glinka

Ważną czynnością w przypadku dbania o metaliczny połysk jest również glinka. Jest to materiał polerski, który usunięte nieczystości zachowuje wewnątrz. Samochodu nie powinno się jednak glinkować codziennie, by nie zedrzeć zbytnio warstw ochronnych. Taki zabieg bez szkody dla lakieru można przeprowadzać maksymalnie raz w tygodniu.

Najlepsze doczyszczenie lakieru dzięki profesjonalnym środkom

Ważnymi elementami, także podczas mycia swojego samochodu na myjni jest stosowanie odpowiednich preparatów zmiękczających oraz pomagających usunąć brud. Warto odpowiednio troszczyć się o stan lakieru w swoim samochodzie, gdyż podczas ewentualnej sprzedaży z pewnością podniesie to jego wartość. Regularne dbanie o lakier, aplikowanie powłok oraz czyszczenie karoserii jest w istocie metodą na oszczędzenie pieniędzy.

 

Nabłyszczacz do lakieruNabłyszczacz do karoserii

 


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl