Aktualności
Pielęgnacja i impregnacja tapicerki samochodowej - poradnik

Bardzo wielu kierowców zastanawia się nad tym w jaki sposób prawidłowo pielęgnować i impregnować tapicerkę samochodową. Jest to bardzo istotne, gdyż większość właścicieli samochodów korzysta z nich codziennie, spędzając wewnątrz pojazdu kilkadziesiąt godzin miesięcznie. Na szczęście dbanie o tapicerkę samochodową nie jest wcale tak trudne, wystarczy dobrać odpowiednie autokosmetyki by przez wiele lat móc cieszyć się czystą i dobrze wyglądającą tapicerką.

Pielęgnacja tapicerki – jakich kosmetyków samochodowych używać

Wybór odpowiednich kosmetyków samochodowych do pielęgnacji tapicerki często jest bardzo problematycznym procesem. Jednak wbrew temu co może się wydawać jest on niezwykle prosty, jeśli tylko znamy kilka faktów na temat wnętrza naszego pojazdu. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z jakiego materiału wykonana jest tapicerka naszego samochodu. Innych kosmetyków będziemy bowiem używać w przypadku tapicerki wykonanej ze skóry naturalnej, innych przy skórze ekologicznej, jeszcze innych jeśli nasza tapicerka zrobiona została z materiału.

Dobór odpowiednich autokosmetyków nie jest wcale taki trudny jeśli wiemy jaki materiał będzie czyszczony, wystarczy dobrać preparaty przeznaczone do naszego typu tapicerki i używać ich zgodnie z instrukcjami producenta. Warto zaopatrzyć się w gąbki, szmatki i duże ilości czystej wody. Dzięki takiemu zestawowi będziemy w stanie umyć tapicerkę w warunkach domowych. Inną opcją na pielęgnację tapicerki są regularne wizyty na myjni bezdotykowej wyposażonej w odkurzacze parowe. Tego typu urządzenia pozwalają na szybkie i dokładne wyczyszczenie wnętrza samochodu. Tapicerka pielęgnowana przy użyciu maszyn parowych i odpowiednich kosmetyków samochodowych zachowa swój wygląd przez wiele lat, dodatkowym plusem odkurzaczy parowych jest fakt, że skutecznie zabijają one wszystkie wirusy i zarazki oraz usuwają nieprzyjemne zapachy.

Warto jednak pamiętać, że obie metody czyszczenia tapicerki samochodowej są bardzo skuteczne, można stosować je zamiennie w zależności od ilości wolnego czasu i dostępu do specjalistycznych urządzeń.

Impregnacja tapicerki samochodowej – prosta i skuteczna pielęgnacja

Impregnacja tapicerki samochodowej to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów mających na celu pielęgnację i ochronę materiału z którego została ona wykonana. Impregnacja polega na pokryciu wnętrza pojazdy specjalnym kosmetykiem samochodowym, którego zadaniem jest stworzenie warstwy hydrofobowej. Tapicerka samochodowa, która została potraktowana tego rodzaju autokosmetykiem jest znacznie bardziej odporna na wszelkie zabrudzenia i znacznie łatwiej się ją myje.

Samo impregnowanie tapicerki samochodowej jest naprawdę łatwym procesem. Jednak należy pamiętać o kilku podstawach. Przede wszystkim tego typu zabiegi należy wykonywać jedynie na dokładnie wyczyszczonym materiale. Musimy także wybrać odpowiednie kosmetyki samochodowe. Na rynku możemy znaleźć impregnaty w płynie lub w sprayu. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, impregnat w sprayu jest znacznie prostszy w aplikacji, wystarczy spryskać tapicerkę i pozostawić ją do wyschnięcia.

Impregnacja tapicerki samochodowej przy użyciu autokosmetyków w płynie wymaga użycia ściereczek z mikrofibry, lub gąbek. Należy nasycić je specyfikiem i wetrzeć go w materiał. Ten typ kosmetyków samochodowych tworzy znacznie bardziej trwałą powłokę hydrofobową, wymaga jednak większej ilości wolnego czasu i dużo większej dokładności.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl