Aktualności

Pianownica ręczna

Pianownica ręczna

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: do 48 godzin
Cena: 172,00 zł 172.00
Cena netto: 139,84 zł
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: P-01

Opis

Ręczna pianownica wysokiej jakości

Uszczelnienie EPDM - Ethylene-Propylene-Diene

Odporny na wszelkiego rodzaju płyny hydrauliczne (glikol), organiczne i nieorganiczne kwasy, zasady, natlenione rozpuszczalniki (ketony i estry) i czynniki atmosferyczne.

Doskonale radzi sobie z produktami typu aktywna piana oraz uniwersalnymi środkami czyszczącymi typu APC.

Pojemnik wykonany z solidnego materiału HDPE.

Pojemność robocza tak jak w przypadku EPOCA - 1,5L.

Posiada zawór bezpieczeństwa. 

 

Pianownica ręczna – czy warto?

Pianownica ręczna pozwala na stworzenie aktywnej piany czyszczącej w warunkach domowych. Piana pozwala na skuteczne usunięcie zabrudzeń z karoserii samochodu. Wystarczy pozostawić pianę na samochodzie i usunie ona większość zabrudzeń. Aktywna piana pozwala na szybkie i skuteczne umycie samochodu.

Środki czystości używane w pianownicach ręcznych składają się z mieszanki elementów, które razem mają neutralne PH. Dzięki temu nie ma ryzyka, że piana wytworzona z nich uszkodzi lakier samochodu, ani warstw ochronnych nałożonych na niego, takich jak wosk czy warstwy polimerowe.

Używanie ręcznej pianownicy

Korzystanie z pianownicy jest bardzo proste. Należy w zbiorniku urządzenia rozcieńczyć środek czyszczący z wodą w proporcjach zalecanych przez producenta. Następnie budując ciśnienie tworzymy pianę. Stworzenie piany ma za zadanie wydłużyć czas działania detergentu i w rezultacie ułatwić czyszczenie samochodu. Po stworzeniu piany należy spryskać nią samochód. Dokładnie pokrywając całą jego powierzchnię. Następnie należy zostawić go na parę minut tak by piana mogła zniwelować i rozmiękczyć brud. Pianę należy spłukać w momencie, w którym zacznie ona sama spływać z karoserii.

Zalety mycia aktywną pianą, przy użyciu pianownicy ręcznej

Mycie samochodu z użyciem aktywnej piany ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala ona na dokładne wstępne umycie samochodu w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo piana wykonana za pomocą ręcznej pianownicy usuwa drobinki piasku bez zarysowywania lakieru, czego nie może zagwarantować np. mycie samochodu za pomocą gąbki.

Warto jednak pamiętać, że mycie z użyciem aktywnej piany jest zaledwie myciem wstępnym, które usuwa najbardziej uporczywy i widoczny brud i zanieczyszczenia z samochodu. Po zmyciu piany dalej należy umyć samochód używając szamponów i innych kosmetyków przeznaczonych do kompleksowego czyszczenia samochodu.

Piana czyści nie tylko karoserię

Mycie samochodu aktywną pianą nie ogranicza się jednak tylko do karoserii. Pianownica ręczna jest bardzo przydatna także przy czyszczeniu tapicerki, praniu dywaników itd. Dzięki wydłużonemu czasowi działania detergentów pianownica bardzo ułatwia czyszczenie całego wnętrza pojazdu. Podobnie jak przy czyszczeniu karoserii należy rozrobić środek czyszczący z wodą i zaaplikować pianę na powierzchnie, które chcemy umyć.

Trzeba jednak zachować ostrożność czyszcząc w ten sposób np. jasną tapicerkę. Aktywna piana jest bardzo dobrym i mocnym środkiem piorącym, więc pozostawiona na zbyt długo może bezpowrotnie odbarwić tapicerkę. Mimo to aktywna piana potrafi być nieodzowna przy usuwaniu bardzo uporczywych lub starych plan z tapicerki.

Pianownica ręczna idealny dodatek do myjni

Pianownica ręczna jest bardzo dobrym dodatkiem do myjek ciśnieniowych i myjni parowych. Większość pianownic wyposażona jest w specjalne nakładki umożliwiające zamontowanie ich na myjkach. Dzięki temu piana tworzona jest przy użyciu ciśnienia tworzonego przez myjki. Staje się więc ona jeszcze gęstsza, ma dłuższe działanie oraz łatwiej się spłukuje. Pianownice ręczne można podłączyć zarówno do profesjonalnych myjek znajdujących się na dużych myjniach samoobsługowych jak i do niewielkich i tanich myjek przeznaczonych do użytku domowego.

Dlaczego pianownica firmy Premo

Pianownice ręczne firmy Premo są idealnym produktem zarówno dla osób prywatnych jak i profesjonalistów chcących rozszerzyć swoją ofertę. Pianownice znajdujące się w naszej ofercie charakteryzują się wieloma zaletami:

  • Wyprodukowane są z solidnego materiału HDPE, który jest odporny na wszelkie płyny hydrauliczne, organiczne i nieorganiczne kwasy, zasady, natlenione rozpuszczalniki i czynniki atmosferyczne.
  • Pianownice firmy Premo wyposażone są w zawór bezpieczeństwa pozwalający szybko odciąć dopływ piany do dyszy.
  • Są doskonałe do wszelkich typów pian aktywnych i środków czyszczących typu APC
  • Mają duża pojemność roboczą – 1.5 litra

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu oraz zadbania o swój samochód używając najlepszych produktów Premo. Gwarantujemy satysfakcje z zakupu i najwyższą jakość preparatów. Wszystkie produkty znajdujące się w naszej ofercie są używane i polecane przez specjalistów branży.

 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl