Aktualności
Zestaw kosmetyków samochodowych do podstawowego oczyszczenia samochodu

Dobrze wyglądający samochód jest chlubą każdego kierowcy. Chcemy by nasz lakier, nasze szyby i opony zachowały swój oryginalny wygląd przez długie lata. Wymaga to jednak dbania i regularnego czyszczenia pojazdu. Duża część kierowców ma jednak problem z wyborem odpowiednich kosmetyków samochodowych, oferta kosmetyków na rynku jest olbrzymia. Dlatego też warto wiedzieć jakie preparaty są niezbędne by wyczyścić samochód.

Akcesoria niezbędne do wyczyszczenia samochodu

Może wydawać się, że kosmetyki samochodowe, są jedynym co jest potrzebne do wyczyszczenia samochodu. Jednak akcesoria do mycia auta są równie istotne. Jest to coś o czym zapomina duża część właścicieli samochodów. Dlatego warto pamiętać, że do czyszczenia samochodu warto zaopatrzyć się w rzeczy takie jak:

  • Gąbki i aplikatory – pozwalają one na szybkie i dokładne rozprowadzenie kosmetyków po powierzchni karoserii.
  • Ręcznik do osuszenia pojazdu – posłuży on nam do usunięcia resztek wody i preparatów z karoserii i szyb, dzięki czemu unikniemy smug.
  • Dwa wiadra – jedno posłuży nam do rozcieńczenia środka czyszczącego z wodą, drugie zaś wykorzystamy do płukania gąbki.
  • Ściereczki z mikrofibry – ich użyjemy do polerowania karoserii i czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Jak widać ilość akcesoriów do czyszczenia jakie powinien posiadać każdy kierowca jest niewielka, jednak zakup profesjonalnych gąbek, aplikatorów i ściereczek znacznie przyśpieszy czyszczenie naszego samochodu.

Podstawowe kosmetyki samochodowe

Skoro wiemy już jakie akcesoria będą nam niezbędne do podstawowego czyszczenia auta możemy przejść do zakupu kosmetyków samochodowych. Również w tym wypadku lista jest stosunkowo, krótka, za to niezwykle ważne jest zwracanie uwagi na producenta preparatów. Tanie kosmetyki pochodzące od niesprawdzonych producentów mogą być nieskuteczne, istnieje też szansa, że uszkodzą one lakier naszego samochodu. Jeśli chcemy wyczyścić nasze auto powinniśmy zaopatrzyć się w:

  • Szampon samochodowy – jest to podstawowy środek czyszczący, pozwala on na usunięcie z karoserii wszelkiego rodzaju zabrudzeń, od kurzu i piasku, aż po błoto.
  • Środek do czyszczenia tapicerki samochodowej – dzięki niemu wyczyścimy całe wnętrze samochodu. W przypadku zakupu tego preparatu powinniśmy zwrócić uwagę na to z jakiego materiału wykonana jest nasza tapicerkę i wybrać odpowiedni środek do jej wyczyszczenia.
  • Pasta do pielęgnacji opon – ten preparat posłuży nam do przywrócenia naszym oponom dawnego wyglądu i stworzy na nich warstwę ochronną.

Te trzy kosmetyki powinny nam wystarczyć do podstawowego wyczyszczenia samochodu. Powinniśmy pamiętać, że zarówno szampon do samochodu jak i inne preparaty mogą wymagać rozcieńczenia z wodą w odpowiednich proporcjach. W takim wypadku powinniśmy przestrzegać instrukcji dostarczonych przez producenta. Musimy także pamiętać o tym, że podczas mycia samochodu wszystkie preparaty powinny spływać do odpowiednio przystosowanej kanalizacji. W innym wypadku możemy otrzymać mandat.

Kosmetyki samochodowe do konserwacji samochodu

Wymienione wyżej kosmetyki samochodowe w zupełności wystarczą do wyczyszczenia samochodu. Jednak jeśli chcemy utrzymać ten efekt, powinniśmy zakupić także kilka środków do pielęgnacji samochodu. Czymś co powinien posiadać absolutnie każdy kierowca jest wosk, który po nałożeniu stworzy powłokę ochronną, która osłoni nasz lakier przed piaskiem, wilgocią i innymi zagrożeniami. Bardzo przydatnym kosmetykiem samochodowym jest również środek impregnujący do tapicerki. Dzięki niemu nasza tapicerka pozostanie czysta przez znacznie dłuższy czas.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl