Aktualności
Niewidzialna wycieraczka - czy warto?

Niewidzialna wycieraczka to jeden z najnowszych dostępnych na rynku kosmetyków samochodowych. Jest to naprawdę rewolucyjny preparat pozwalający na zabezpieczenie przedniej szyby i poprawienie widoczności.

Dlaczego widoczność jest tak istotna

Codziennie na ulicach widuje się wiele samochodów o niezwykle brudnych i zanieczyszczonych szybach. Jest to jeden z najczęściej popełnianych przez kierowców błędów, a jednocześnie także jeden z najpoważniejszych. Widoczność za kierownicą jest naprawdę ważna. Brudne szyby mogą sprawić, że spowodujemy wypadek, nie zauważymy czerwonego światła bądź znaku drogowego i popełnimy wykluczenie.

Brudne szyby mają także bezpośredni wpływ na nasz komfort prowadzenia samochodu. Jeśli będziemy zmuszeni do patrzenia przez brudne, zaparowane, bądź pokryte wilgocią czy deszczem szyby to nie tylko tracimy tak istotną przecież widoczność. Ale również zmuszamy nasze oczy do znacznie większego wysiłku, co bezpośrednio skutkuje większym zmęczeniem.

Jak działa niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka jest jednym z najnowszych dostępnych na rynku kosmetyków samochodowych. Działa ona poprzez stworzenie powłoki hydrofobowej na powierzchni szyby samochodowej. Powoduje to wiele pozytywnych efektów. Przede wszystkim, pozwalają nam na ograniczenie używania wycieraczek. Przy odpowiednio dużej prędkości deszcz, krople wody itd. są niemal natychmiast zdmuchiwane z powierzchni szyby.

Dodatkowo dzięki powłoce hydrofobowej nasze szyby będą znacznie mniej parowały, co pozwoli nam na szybsze korzystanie z samochodu jesienią i zimą. Nie będziemy zmuszeni czekać aż szyba odparuje samoistnie.

Jakie korzyści daje niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka daje nam naprawdę wiele korzyści. Wspomnieliśmy już o ograniczeniu używania wycieraczek, czy szybszym odparowywaniu szyb. Jednak niewidzialna wycieraczka daje nam znacznie więcej. Przede wszystkim zwiększa komfort korzystania z samochodu. Zwłaszcza na długich trasach, które pokonujemy jeżdżąc z dużą prędkością. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj kosmetyków samochodowych jest tak popularny wśród kierowców ciężarówek, busów osobowych, taksówkarzy i innych kierowców zawodowych.

Dodatkowo niewidzialna wycieraczka tworzy swojego rodzaju warstwę ochronną, która zapobiega brudzeniu się szyby. Sprawia to, że czyszczenie naszego samochodu oraz mycie jego szyb przebiegnie znacznie szybciej, pozwalając nam na wykorzystanie tego czasu na coś innego, jak np. na nałożenie kolejnej warstwy wosku ma lakier naszego pojazdu. Niewidzialna wycieraczka znacznie ułatwia także usuwanie z szyb wszelkiego rodzaju owadów, czy robaków które rozbijają się o przednią szybę naszego samochodu.

Jak należy korzystać z niewidzialnej wycieraczki.

Korzystanie z preparatu jakim jest niewidzialna wycieraczka jest naprawdę niezwykle proste. Najlepiej będzie wykorzystać butelkę z rozpylaczem i rozpylić środek na ściereczkę z mikrofibry i kolistymi, nakładającymi się na siebie ruchami rozetrzeć środek na powierzchni szyby. Po chwili powinien pojawić się osad, który należy zetrzeć czystą ściereczką.

Jak widać aplikacja tego wyjątkowego preparatu jest naprawdę niezwykle prosta, dlatego też warto jest korzystać z niego regularnie. Dzięki niewidzialnej wycieraczce naprawdę jesteśmy w stanie poprawić swój komfort jazdy oraz zwiększyć nasze własne bezpieczeństwo. Warto jest więc pamiętać o tym środku podczas następnej wizyty w salonie autodetailingowym czy na myjni ręcznej.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl