Aktualności
Najprzydatniejsze akcesoria do czyszczenia samochodów

Chyba każdy kierowca chce by jego samochód prezentował się odpowiednio. Niezwykle istotne jest by podczas czyszczenia i pielęgnacji samochodu używać przeznaczonych do tego akcesoriów. W ten sposób unikniemy uszkodzenia karoserii czy porysowania lakieru.

Co grozi naszemu autu jeśli będziemy korzystać z nieprawidłowych akcesoriów do czyszczenia samochodów.

Wiele osób uważa, że przy czyszczeniu samochodu można skorzystać z wielu rzeczy, których tak naprawdę powinniśmy unikać. Są to przede wszystkim takie rzeczy jak stare szmaty czy używane gąbki. Korzystanie z tego typu rzeczy do czyszczenia samochodu jest niezwykle prostym sposobem na bezpowrotne zniszczenie lakieru czy uszkodzenie innych części pojazdu.

Bardzo popularnym błędem jest również korzystanie z nieprawidłowych kosmetyków samochodowych. Jeśli będziemy próbować myć samochód korzystając z preparatów o nieprawidłowym PH, czy o złej kompozycji chemicznej możemy dokonać naprawdę poważnych uszkodzeń karoserii.

Co ciekawe bardzo poważnym problemem potrafi być nawet coś tak prozaicznego jak wybór odpowiedniego wiaderka, bardzo często podczas mycia samochodu korzystamy z pierwszego lepszego wiadra, nie wymieniając w nim wody. Trzeba pamiętać, że w ten sposób po pierwsze możemy uszkodzić lakier naszego samochodu, a po drugie nigdy nie wyczyścimy go dokładnie.

Jakie akcesoria są najprzydatniejsze do czyszczenia samochodu

Jeśli chcemy wyczyścić i pielęgnować nasz samochód w odpowiedni i profesjonalny sposób, to powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Przede wszystkim musimy posiadać odpowiednie wiadro, bądź myjkę ciśnieniową. Wiadro powinno być wyposażone w specjalny separator brudu. Jest to w zasadzie jedyny sposób by mieć pewność, że w trakcie czyszczenia samochodu na gąbce znajdzie się piasek, bądź inne zabrudzenia mogące uszkodzić a nawet zarysować lakier naszego pojazdu.

Dlatego też warto jest posiadać myjkę ciśnieniowa, bądź odwiedzić myjnię samoobsługową. Jest to zdecydowanie najprostsza metoda na dokładne i sprawne wstępne umycie karoserii pojazdu. Jeśli wykonamy już wstępne czyszczenie to możemy przejść do czyszczenia właściwego. Jednak i tutaj należy zadbać o wykorzystanie odpowiednich akcesoriów. Przede wszystkim powinniśmy posiadać zapas ściereczek z mikrofibry i odpowiednie gąbki do samochodu, bardzo popularne są również rękawice do czyszczenia samochodu. Są to akcesoria do czyszczenia samochodu, które pozwolą nam na dokładne umycie i wypolerowanie karoserii auta bez obawy o to, że ją porysujemy.

Jeśli posiadamy już tego typu akcesoria to możemy przystąpić do czyszczenia karoserii. Do tego celu najlepiej jest wykorzystać odpowiednie kosmetyki samochodowe. Takie jak szampony, płyny do wstępnego czyszczenia itd. Do czyszczenia samochodu warto jest także wykorzystać specjalne pianownice ręczne, które pozwalają na uzyskanie grubej piany aktywnej, która idealnie nadaje się do wyczyszczenia naszego pojazdu.

Do pielęgnacji samochodu także należy skorzystać z przeznaczonych do tego akcesoriów. Jednymi z najpopularniejszych są niewątpliwie aplikatory do wosku. Pozwalają one na szybkie i sprawne nałożenie wosku i uzyskanie naprawdę świetnych efektów. Odpowiednie aplikatory pozwalają też na nałożenie środków czyszczących w trudno dostępne miejsca, takie jak felgi czy okolice klocków hamulcowych.

Czy warto jest korzystać z akcesoriów do czyszczenia samochodu

Jak widać na rynku istnieje naprawdę gigantyczna ilość akcesoriów do czyszczenia samochodu. Wiele osób zastanawia się nad tym czy w ogóle warto jest je kupować. Odpowiedź na to jest tylko jedna. Zdecydowanie warto. Efekty, które uzyskamy w ten sposób naprawdę będą znacznie lepsze niż te, których możemy się spodziewać jeśli skorzystamy z nieprawidłowych bądź żadnych akcesoriów.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl