Aktualności
Wszystko co musisz wiedzieć, by Twój samochód lśnił!

Umiejętność odpowiedniego nabłyszczania lakieru naszego samochodu tak, aby powłoka zewnętrzna lśniła wiąże się z pewną podstawową wiedzą. Warto wiedzieć, jak zbudowane są powłoki na naszym samochodzie, a także co najbardziej zagraża karoserii. Kiedy auto wyjeżdża z fabryki motoryzacyjnej, jego karoseria zabezpieczona jest odpowiednim podkładem, powłoką antykorozyjną oraz właściwym lakierem. Tych ostatnich istnieje kilka podstawowych rodzajów – matowy, metaliczny oraz perłowy. Z uwagi na ich skład wyróżnia się także lakiery wodne i akrylowe. Gdy auto trafia do dealera wygląda zazwyczaj nienagannie. Lakier jest niezwykle lśniący, niczym lustro, jednak z czasem na jego powierzchni pojawiają się różne niedoskonałości. Intensywna eksploatacja naszego samochodu sprawia, że pojawiają się na nim ryski, otarcia, a sam kolor z czasem matowieje. Jak zatem najlepiej zadbać o nienaganny wygląd naszego auta?

Metody, które można wykonać samodzielnie

Istnieje szereg zabiegów, które możemy wykonać samemu, by odpowiednio zadbać o lakier naszego samochodu. Warto zacząć od regularnego czyszczenia zasadniczego i odpowiedniej pielęgnacji wszystkich elementów karoserii, które możemy osiągnąć przy pomocy odpowiednich środków czystości. Systematyczne stosowanie kosmetyków samochodowych do konserwacji lakieru pozwoli utrzymać auto w pięknym stanie przez lata. Warto wyszczególnić tutaj dwa rodzaje środków, które aplikowane po każdym myciu zapobiegną powstawaniu niechcianych niedoskonałości na karoserii.

Nabłyszczanie – zapewni idealny wygląd i połysk

Pierwszą częścią składową odpowiedniego dbania o karoserię naszego auta będzie na pewno nabłyszczacz, który stosuje się tuż po czyszczeniu zasadniczym. Dodatkowa zawartość płynnych polimerów zapewnia wysoki, wręcz lustrzany połysk. Nabłyszczacze z linii kosmetyków PREMO są bardzo łatwe w użyciu. Ich nakładanie nie sprawi problemu również amatorom w tej dziedzinie, a idealna konsystencja sprawi, że na naszej karoserii nie powstaną niechciane smugi. Tego rodzaju nabłyszczacz gwarantuje długotrwały efekt, a zawarte w składzie składniki ochronne pozwalają na usunięcie niedociągnięć oraz resztek brudu bez ryzyka, że uszkodzimy lakier. Nabłyszczacze linii Premo są używane zarówno w myjniach parowych stacjonarnych i mobilnych, jak i ręcznych.

Nabłyszczacz do karoserii samochodu

Środek do nabłyszczania lakieru

Dla zniwelowania niedoskonałości

Kolejną rzeczą, którą warto aplikować na karoserię naszego samochodu, by utrzymać ją w perfekcyjnej kondycji jest pasta polerska. Dostępne u nas preparaty do ręcznego polerowania elementów nadwozia samochodu nie tylko redukują i usuwają rysy, ale także przywracają głębię koloru i lustrzany połysk. Poprzez delikatne ścieranie oraz wygładzanie minimalnej warstwy zewnętrznej lakieru, całość z powrotem zyskuje swój idealny blask. Jest to idealny preparat dla bardziej sfatygowanej już powierzchni.

Powłoka ochronna dla dłuższej trwałości lakieru

Kiedy osiągniemy już idealny wygląd karoserii, zniwelujemy wszelkie niedoskonałości oraz sprawimy, że nasz lakier będzie wyglądał, jak nowy, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu go na przyszłość. Służy do tego kilka rodzajów preparatów z naszej kolekcji. Na pewno warto zwrócić uwagę na środki, które tworzą na powierzchni karoserii dodatkową, przezroczystą warstwę ochronną. Jedną z takich właśnie formuł jest np. „Ceramica”, która zabezpiecza lakier unikalną formułą ceramiczną dając ochronę nawet do 24 miesięcy. Formuła ta wydobywa również głębię barw oraz nadaje wysoki poziom połysku. Jest ona także bardzo dobrym zabezpieczeniem przed chemią, promieniami UV, czynnikami atmosferycznymi, czy jakimikolwiek innymi zagrożeniami mogącymi zniszczyć lakier naszego auta.

Woskowanie – niezbędny element pielęgnacji pojazdu

Ważną czynnością, konieczną podczas wykonywania wszystkich procesów pielęgnacji karoserii jest z pewnością woskowanie. Dostępny na naszej stronie wosk twardy Carnauba Can zapewnia długotrwałą ochronę przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Jest to preparat najwyższej jakości przeznaczony dla wymagających klientów. Stworzony z najlepszych składników, łatwo się nakłada i przeznaczony jest do świadczenia usług o charakterze premium. By rozpocząć jego aplikację należy oczywiście wcześniej perfekcyjnie oczyścić powierzchnię oraz nałożyć kilka cienkich warstw. Da to o wiele lepszy efekt niż jedna grubsza warstwa. Jest to świetny produkt, który pomoże znakomicie zachować i zakonserwować nadwozie naszego pojazdu. Z całą pewnością warto go systematycznie używać na karoserii, co pozwoli utrzymać nam odpowiedni kolor i blask na dłużej, a także uchroni przed blaknięciem, odpryskami czy ryskami mogącymi się pojawić podczas normalnej eksploatacji naszego auta.

Środek do woskowania lakieru

Środek do woskowania lakieru Carnuba Can

Opony też robią wrażenie

W naszej ofercie posiadamy także preparaty do odpowiedniej pielęgnacji opon oraz elementów gumowych i plastikowych na zewnątrz samochodu. Stosowanie takiego preparatu zapewni elementom, których powierzchnię zaaplikowaliśmy głęboką czerń oraz długotrwałą ochronę przed czynnikami środowiskowymi.

Dbanie o swój samochód jest w cenie!

To, jak prezentuje się nadwozie naszego samochodu bardzo często obrazuje, w jaki sposób dbamy o naszą własność. Jego dobry stan zewnętrzny pozwala nam także podnieść jego ogólną wartość podczas sprzedaży. Wobec tego warto zadbać o karoserię auta, ponieważ na dłuższą metę przynosi to tylko profity. Podczas ewentualnej chęci zmiany auta, cena, jaką będziemy mogli żądać za egzemplarz z dużo lepszym stanem lakieru będzie o wiele wyższa. Nie ma co ukrywać – większość kupujących bardzo zwraca uwagę na stan blacharski karoserii, a jego odpowiednia jakość służy często za odnośnik do tego, w jakim stanie jest całe auto. Dlatego właśnie polecamy dbanie o swój pojazd przy pomocy najwyższej jakości kosmetyków i preparatów Premo, co jest gwarancją pełnej satysfakcji i zadowolenia!


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl