Aktualności
Kosmetyki samochodowe do prania tapicerki - przegląd produktów

Czyszczenie tapicerki jest bardzo istotną częścią dbania o samochód. Brudna tapicerka nie tylko nie wygląda estetycznie, ale również stanowi idealne środowisko do rozwoju bakterii, roztoczy i innych żyjątek, które mogą powodować problemy zdrowotne. Dlatego tapicerkę warto czyścić regularnie. Dużą pomocą jest odkurzacz parowy, z którego możemy skorzystać na dużej ilości myjni samoobsługowych. Urządzenie to nie tylko pozwoli nam wyprać tapicerkę, lecz również odkazi ją przy pomocy wysokiej temperatury. Należy jednak pamiętać o tym by wybrać odpowiedni produkt do prania tapicerki, tylko w ten sposób zagwarantujemy, że tapicerka będzie wyczyszczona w sposób odpowiedni i pozostanie czysta przez długi czas.

Środki do prania tapicerki

Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju środków do prania tapicerki, nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego jest często bardzo trudnym zadaniem. Bardzo popularne stają się ostatnio środki 2w1 czyli środki do prania tapicerki połączone z odplamiaczami. Używanie ich jest jednak nieco ryzykowne. Nieodpowiednio dobrane proporcje, lub pozostawienie środka na zbyt długi czas na tapicerce może spowodować nieodwracalne odbarwienia na tapicerce. Dlatego też polecamy stosowanie osobnego środka do prania tapicerki i osobnego odplamiacza. Należy również pamiętać o odpowiednim dobraniu proporcji środka piorącego do wody. W przypadku środków do prania tapicerki mam bardzo dużą dowolność jeśli chodzi o ich skład, efekty a przede wszystkim zapachy. Na polskim rynku znaleźć można bardzo duży wybór zapachowych środków do prania tapicerki. Również nasza firma oferuje tego rodzaju płyn, jest on też jednocześnie najlepiej sprzedającym się produktem jaki znajduje się w naszej

Odplamiacze do prania tapicerki samochodowej

Wybór odpowiedniego odplamiacza do tapicerki samochodowej potrafi być naprawdę skomplikowane. Jednym z najważniejszych rzeczy o jakich powinniśmy pamiętać jest upewnienie się, że wybrany przez nas odplamiacz może być bezpiecznie używany na naszym rodzaju tapicerki samochodowej. Dlatego warto zdawać sobie sprawę, z tego czy tapicerka znajdująca się w naszym samochodzie wykonana jest z weluru, czy alcantary. Są to dwa bardzo różne od siebie materiały. Dlatego też ważne jest upewnienie się, że odplamiacz do tapicerki samochodowej, który wybraliśmy jest odpowiedni. Podobnie jak w przypadku środków do prania musimy pamiętać o odpowiednich proporcjach odplamiacza. Uchroni nas to przed zniszczeniem tapicerki i pozwoli na usunięcie nawet najbardziej uporczywych plam.

Odplamiacz do tapicerki samochodowej

 

Czyszczenie tapicerki samochodowej przy użyciu kosmetyków samochodowych

Kosmetyki samochodowe stały się w ciągu ostatnich lat bardzo popularnymi środkami czystości w samochodzie. Należy jednak pamiętać, że powinniśmy stosować je bardziej jako uzupełnienie środków do prania tapicerki. Dobrze dobrane kosmetyki samochodowe pozwolą nam na utrzymanie samochodu w czystości przez dłuższy czas. Niektóre elementy samochodu, takie jak plastiki czy vinyle dosłownie wymagają użycia kosmetyków samochodowych by wyczyścić je dokładnie.

Jak dobrze czyścić tapicerkę

Połączenie kilku różnych środków i metod prania tapicerki jest zdecydowanie najlepszą metodą na wyczyszczenie tapicerki w sposób, który zapewni jej czystość przez naprawdę długi czas. Środki do prania tapicerki są idealne by usunąć podstawowe, codziennie zabrudzenia. Odplamiacz jest idealnym środkiem na uporczywe zabrudzenia takie jak plamy z czekolady czy tłuszczu. Kosmetyki samochodowe pozwolą na wyczyszczenie plastików i vinyli. Natomiast odkurzacze parowe są idealnym sposobem na wypranie tapicerki. Pozwalają one na jednoczesne wypranie tapicerki i odkażenie jej. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza tapicerka jest naprawdę czysta i taka pozostanie powinniśmy skorzystać z wielu różnych środków i metod.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl