Aktualności
Środki do myjni samochodowych - co je wyróżnia

Wielu kierowców zastanawia się z jakich kosmetyków samochodowych korzystają myjnie samochodowe. Jakie dokładnie są różnice między środkami do myjni samochodowych, a środkami oferowanymi w sklepach stacjonarnych? Czy zakup chemii wykorzystywanej w profesjonalnych myjniach jako osoba prywatna ma sens? Tego typu pytania zadaje sobie bardzo dużo kierowców. W tym artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości.

Różnice między środkami do myjni samochodowych a środkami dostępnymi w sklepach

Jak nietrudno się domyślić istnieje wiele różnic pomiędzy środkami używanymi w myjniach samochodowych, a środkami, które są dostępne w większości sklepów samochodowych jest naprawdę wiele. Podstawową różnicą jest cena, która w wypadku profesjonalnych środków do myjni samochodowych jest zwykle niższa, niż cena produktów w sklepach stacjonarnych. Wynika to z paru czynników. Przede wszystkim środki do myjni samochodowej kupuje się zwykle w ilości hurtowej. Dodatkowo większość tego typu środków kupuje się w sklepach internetowych, które ze względu na duży obszar działalności i brak sklepów stacjonarnych mogą zaoferować znacznie atrakcyjniejsze ceny produktów.

Kolejną różnicą jest ekonomiczność środków do myjni samochodowych. Korzystające z nich myjnie bezdotykowe i parowe przyjmują dziennie zwykle kilkudziesięciu, lub więcej, klientów. Dlatego też środki wykorzystywane w profesjonalnych myjniach są znacznie wydajniejsze niż ich sklepowi odpowiednicy.

Inną różnicą jest uniwersalność środków do myjni samochodowych. W przeciwieństwie do środków oferowanych przez sklepy stacjonarne. Duża część produktów przeznaczonych dla klienta indywidualnego ma PH o odczynie zasadowym, lub kwasowym. Sprawia to, że tego typu preparaty muszą być dostosowane do danego typu lakieru lub tapicerki. W innym wypadku ryzykujemy uszkodzeniem naszego samochodu. W przypadku chemii do myjni parowych problem ten w zasadzie nie występuje, gdyż środki te zostały stworzone tak, by można było z nich korzystać w każdym samochodzie.

Korzystanie ze środków do myjni samochodowych przez osoby prywatne

Bardzo wielu kierowców zastanawia się czy mogą wykorzystać środki do myjni samochodowych do czyszczenia swojego prywatnego samochodu. Problem ten często spotyka również właścicieli sieci taksówkarskich, czy firm spedycyjnych. W każdym przypadku odpowiedź jest twierdząca. Środki do myjni samochodowych są równie proste w eksploatacji co zwykłe kosmetyki samochodowe dostępne w sklepach.

Jeśli chcemy korzystać ze środków do myjni samochodowych prywatnie, warto jest zaopatrzyć się w specjalny odkurzacz parowy, lub myjkę ciśnieniową. Dzięki temu wykorzystamy cały potencjał tkwiący w profesjonalnych kosmetykach samochodowych. Jeśli już uda nam się zdobyć odpowiednie urządzenia to sam proces czyszczenia samochodu przebiegał będzie raczej sprawnie. Powinniśmy pamiętać jedynie o stosowaniu się do rad i instrukcji dostarczonych przez producenta środków do myjni samochodowych. Jeśli o tym nie zapomnimy możemy być spokojni o nasz samochód.

Jednak jeśli zdecydujemy się na mycie samochodu w ten sposób musimy pamiętać o tym, że wszystkie kosmetyki i chemia powinny być dokładnie spłukane do specjalnie przygotowanej w tym celu kanalizacji. Spłukiwanie samochodu na parking, lub trawnik może skończyć się dla nas mandatem. Dlatego też warto zapoznać się z ofertą lokalnych myjni. Wiele z nich oferuje możliwość wynajęcia profesjonalnego stanowiska i samodzielne umycie samochodu.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl