Aktualności
Jak ozonować samochód

Ozonowanie samochodu przy pomocy specjalnych urządzeń jest zabiegiem pielęgnacyjnym, który zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Wynika to z wysokiej skuteczności takiej operacji oraz ze stosunkowo niewielkich kosztów jakie trzeba ponieść by wykonać tego typu usługę. Oczywiście wpływ ma to także znacznie większa dostępność ozonatorów.

Czym jest ozonator

Ozonator powietrza do samochodu to specjalistyczne urządzenie, które w wyniku wyładowań wywołanych różnicą potencjałów wytwarza z tlenu ozon. Jest to bardzo nowoczesna metoda wykorzystywana do odkażania, dezynfekcji, usuwania grzybów i pleśni jak również do likwidacji nieprzyjemnych zapachów.

Ozonatory samochodowe pozwalają na wykonanie tego typu zabiegu w domowym garażu, czy przez profesjonalny zakład autodetailngowy. Urządzenia wytwarzające ozon cieszą się wielką popularnością zarówno wśród zawodowców jak i pośród zwykłych kierowców, wszystko dzięki wysokiej skuteczności i łatwości użycia jaką oferują nowoczesne ozonatory samochodowe.

Jakich efektów możemy spodziewać się po ozonowaniu samochodu

To jakich efektów możemy się spodziewać po ozonowaniu samochodu zależy od całej gamy czynników. Przede wszystkim od tego jak bardzo zanieczyszczony jest nasz samochodów. Ozonator samochodowy to bardzo skuteczne urządzenie, jednak nie jest ono w stanie dokonać cudów. Dlatego też przed wykonaniem tego typu zabiegu powinniśmy dokładnie wyczyścić wnętrze naszego pojazdu. Warto skorzystać do tego celu z profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Po wyczyszczeniu wnętrza pojazdu możemy przystąpić do ozonowania.

Ozonator samochodowy powinien bez większych problemów usunąć z wnętrza pojazdu wszelkie nieprzyjemne zapachy, łącznie z tak bardzo trudnym do usunięcia zapachem dymu papierosowego. Dodatkowo ozon zdezynfekuje całe wnętrze pojazdu, łącznie z klimatyzacją. Ozonator samochodu rozprawi się także ze wszelkiego rodzaju bakteriami, wirusami, roztoczami, grzybami i pleśnią. Należy pamiętać, że sam ozon jest nieszkodliwym gazem, dlatego też nie ma potrzeby zaopatrywania się w żadne środki ochrony osobistej takie jak maski ochronne.

Jak prawidłowo korzystać z ozonotora samochodowego

Nawet zakup najdroższego ozonatora samochodowe nie da nam zamierzonych efektów jeśli nie będziemy korzystać z urządzenia w prawidłowy sposób. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie ustawienie ozonatora samochodowego. Możemy zrobić to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Z drugiej opcji możemy skorzystać jedynie jeśli nasze urządzenie pozwala na podłączenie do niego specjalnego przewodu, który będzie wtłaczał ozon do samochodu. Jeśli dysponujemy takim ozonatorem samochodowym to przewód możemy wprowadzić przez otwarte okno. Należy jednak wtedy pamiętać o dokładnym uszczelnieniu reszty okna. Można do tego celu wykorzystać taśmę, czy folię typu stretch.

Jeśli skorzystamy z drugiej opcji powinniśmy ulokować ozonator wewnątrz samochodu np. na przednim fotelu pasażera, bądź wycieraczce. W takim wypadku urządzenie należy podłączyć do przedłużacza. W obu przypadkach najlepsze efekty uzyskamy ozonując samochód przez około półgodziny. Jeśli chcemy mieć pewność, że ozon dotrze w głąb klimatyzacji należy włączyć system wentylacji na obieg zamknięty i uruchomić wentylatory na około piętnaście minut.

Po półgodzinnym ozonowaniu należy wyłączyć urządzenie i sprawdzić czy odnieśliśmy zamierzony efekt. Jeśli w naszym samochodzie nadal występują niepożądane zapachy należy ponownie włączyć ozonator samochodowy i powtórzyć cały proces.

Istnieje możliwość, że po ozonowaniu samochodu w pojeździe unosił się będzie charakterystyczny zapach ozonu. W takim wypadku nie powinniśmy panikować, wystarczy dokładnie wywietrzyć pojazd by pozbyć się tego zapachu.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl