Aktualności

Alkohol Izopropylowy

Alkohol Izopropylowy - Izopropanol

Dostępność: brak towaru
Cena: 38,11 zł 38.11
Cena netto: 30,98 zł
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: A-11

Opis

Produkt idealny do inspekcji lakieru po lub w trakcie polerowania. Szybko odparowuje z czyszczonych powierzchni, nie pozostawia po sobie żadnych śladów.

Alkohol Izopropylowy

Alkohol izopropylowy - uniwersalny środek czyszczący

Alkohol izopropylowy znany też jako IPA jest środkiem, który często wykorzystywany jest do czyszczenia powierzchni karoserii samochodu. Ma on naprawdę wiele zastosowań, zarówno do czyszczenia samochodu jak i poza nimi.

Sposoby wykorzystania Alkoholu Izopropylowego

Alkohol izopropylowy ma niezwykle wiele zastosowań. Stosuje się go zarówno przy czyszczeniu samochodów, jak również w przemyśle elektronicznym. Izopropyl znacznie częściej wykorzystywany jest właśnie w tej drugiej branży. Służy on do czyszczenie powierzchni płyt kompaktowych, laserów. Jest on stosowany także do usuwania pozostałości i nadmiaru past termo przewodzących.

Najczęściej jednak jest on wykorzystywany jako środek czyszczący. Wykorzystuje się go do czyszczenia okularów, usuwania pozostałości po farbach czy lakierze. Jak również do czyszczenia lakieru samochodowego. Najczęściej alkohol izopropylowy używany jest do usuwania pozostałości innych kosmetyków samochodowych z lakieru. Świetnie sprawdza się on podczas usuwania z lakieru pozostałości pasty polerskiej i wszelkiego rodzaju olejów wykorzystywanych w autodetailngu.

To oczywiście nie jedyne możliwe sposoby wykorzystania Alkoholu Izopropylowego. Może on być wykorzystywany do mycia szyb, gdzie oczywiście nie będzie tak samo skuteczny jak profesjonalny płyn do mycia szyb, ale w dalszym ciągu pozwoli na uzyskanie czystej powierzchni szkła. Oprócz tego może być on wykorzystywany jako rozpuszczalnik, środek do odmrażania szyb, czy preparat do czyszczenia pozostałości płynu hamulcowego. Alkohol Izopropylowy często wykorzystywany jest do usuwania wosków, powłok i innych kosmetyków z plastikowych i winylowych elementów samochodu. Ten środek czyszczący także bardzo dobrze sprawdza się jako preparat umożliwiający usunięcie śladów po kleju, dlatego też często jest wykorzystywany do czyszczenia pozostałości po wszelkiego rodzaju naklejkach. Alkohol Izopropylowy jest także często wykorzystywany do docierania takich kosmetyków samochodowych jak niewidzialna wycieraczka, jednak w tym wypadku należy się upewnić, że Alkohol Izopropylowy może zostać wykorzystany do tego celu.

Jak widać Alkohol Izopropylowy jest niezwykle skutecznym i uniwersalnym środkiem czyszczącym, jednak należy pamiętać by nie wykorzystywać go do usuwania plam z tapicerek skórzanych czy materiałowych. Dodatkowo Alkohol Izopropylowy może zostać wykorzystany jako rozpuszczalnik do innych środków czyszczących.

Sposób użycia Alkoholu Izopropylowego

Alkohol Izopropylowy jest niezwykle prostym w użyciu środkiem czyszczącym. Należy aplikować go przy użyciu czystej ściereczki z mikrofibry. Sama aplikacja jest niezwykle prosta, środek ten

wystarczy wetrzeć w powierzchnię czyszczonego elementu. Sam Alkohol Izopropylowy niezwykle szybko paruje nie pozostawiając żadnych śladów na czyszczonym elemencie. W niektórych wypadkach warto jest wykonać więcej niż jedno czyszczenie przy pomocy Alkoholu Izopropylowego.

Dlaczego warto wybrać Alkohol Izopropylowy

Alkohol Izopropylowy jest niezwykle często wybierany i wykorzystywany przez osoby zajmujące się autodetailngiem, przez osoby prywatne, czy właścicieli myjni ręcznych. Wynika to z wysokiej skuteczności tego preparatu, ilości jego zastosowań oraz, co być może jest najbardziej istotne, od świetnego stosunku ceny do jakości.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl