Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Etapy Car detailingu
Etapy Car detailingu

Stosowanie odpowiednich produktów oraz systematyka czyszczenia pojazdu to pół sukcesu, w przypadku odpowiedniej pielęgnacji auta. Drugie pół stanowi odpowiednie zaaplikowanie oraz prawidłowa kolejność czyszczenia i nanoszenia powłok ochronnych. To od czego zaczynamy cały proces czyszczenia naszego samochodu ma spory wpływ na końcowy efekt. Warto wobec tego przygotować całą powierzchnię, by później móc odpowiednio wykonać wszystkie niezbędne pozostałe czynności, które sprawią, że nasze auto będzie lśniło na długo. Jeśli wykonamy je umiejętnie i zgodnie ze sztuką, samochód będzie przez długi czas wyglądał jak nowy.

1. Dokładne mycie samochodu

Pierwszym i najważniejszym elementem całego procesu detailingu jest umycie karoserii samochodu. Dzięki temu pozbędziemy się luźnego, powierzchniowego brudu z karoserii. Oczywiście samo mycie jest procesem bardzo złożonym wymagającym dokładności, przez co dzielimy je często na kilka głównych kategorii.

→ Wstępne mycie pianą aktywną.

Dobrej jakości aktywna pieniący się środek (np. Top Cleaner do mycia wstępnego z naszej oferty) o neutralnym pH pozwoli zmiękczyć zabrudzenia. Wobec tego cały pojazd należy nią pokryć i odczekać kilka minut, aż zacznie rozpuszczać zanieczyszczenia różnego rodzaju. Po tym zabiegu dobrze spryskać myjką ciśnieniową całe auto. Jeśli na naszym lakierze są jakieś trudne do usunięcia, szkodzące mu zabrudzenia, jak np. martwe owady lub ich fekalia, warto najpierw spryskać je środkiem typu Bug Away, by później z łatwością usunąć je z naszej karoserii.

Środek do mycia wstępnego samochodu

Profesjonalny środek do mycia wstępnego

→ Mycie zakamarków oraz wnęk

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest precyzyjne wyczyszczenia wszystkich trudno dostępnych miejsc. W tym przypadku przydatne mogą okazać się pędzelki detailingowe, lub gąbeczki (wszystkie dostępne u nas w kategorii Akcesoria) oraz kosmetyki samochodowe typu Top Cleaner z naszej oferty. Wszystkie zakamarki można wyczyści tradycyjnymi preparatami do czyszczenia karoserii, a także spotęgować efekt bardziej precyzyjnymi środkami, w tym pastą polerską.

→ Mycie kół, opon i nadkoli

Istotne podczas prawidłowego pielęgnowania naszego samochodu jest również odpowiednie dbanie o koła i opony. Osiadające na kołach metale ciężkie oraz fragmenty asfaltu są bardzo trudne do usunięcia, a ładnie wyglądająca guma w naszych oponach z pewnością wzmocni wizualny efekt pojazdu. Do dbania o te części samochodu zaleca się również specjalistyczne, przeznaczone do tego środki, które sprawią, że auto będzie wyglądało o wiele lepiej. Jako środek do czyszczenia felg polecamy Wheel Wash, czyli zasadowy środek do ich czyszczenia lub jego kwasowy odpowiednik – Acid Wheel Wash. W przypadku trudniejszych zabrudzeń potrzebny będzie bardziej profesjonalny Tar-X, który stworzony został specjalnie do usuwania smoły i asfaltu z naszych kół. Polecamy również środki upiększające do opon, które nie tylko sprawią, że nasze koła będą miały piękną, czarną barwę, ale również zadbają o ich gumę sprawiając, że będzie ona o wiele trwalsza i bardziej wytrzymała.

2. Suszenie karoserii

Z pozoru prosta czynność, jednak bardzo istotna. Osuszanie można wykonać na kilka sposobów. Najbardziej popularny z nich to osuszanie specjalnym, chłonnym ręcznikiem. W tym przypadku powinniśmy unikać wykonywania kolistych ruchów, a całą czynność sekwencyjnie powtarzać na całej karoserii samochodu. Popularne są również preparaty hydrofobowe, które przyspieszają oraz intensyfikują proces znikania wody z powierzchni.

3. Dekontaminacja lakieru

Jest to bardzo ważny etap całego przygotowywania lakieru pod proces późniejszego woskowania i zabezpieczania. Jednym z elementów skutecznego przygotowywania lakieru jest np. glinkowanie. Na tym etapie również szczególnie łatwo można zarysować karoserię naszego pojazdu, wobec czego musimy być wyjątkowo czujni. Jeśli nie czujemy się na siłach, by wykonać ten zabieg ze szczególną precyzją, możemy go pominąć. W tym przypadku warto jednak dokładnie usunąć smołę, asfalt oraz lotną rdzę z powierzchni.

4. Polerowanie

Korekta mechaniczna lakieru, którą wykonujemy przy pomocy specjalnych maszyn polerskich, lub ręcznie. Jest to skomplikowany proces wymagający fachowej wiedzy i doświadczenia.

Polerka ręczna z pewnością nie przynosi tak niesamowitych efektów, jak mechaniczna, jednak jest bardzo popularna, daje dobre efekty wizualne, a ryzyko zniszczenia lakieru z powodu braku wiedzy i popełnianych błędów jest w tym przypadku nikłe. Do polerowania ręcznego konieczny będzie aplikator polerski np. Single Step Premium – Polishing Paste – profesjonalna pasta do polerowania nadwozia. Przydatny będzie także dobrej jakości ręcznik - również dostępny na naszej stronie - najlepiej wykonany z mikrofibry.

W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie podzielenie karoserii na niewielkie elementy i polerowanie każdego z nich osobno. Aplikacja pasty ma miejsce na określony fragment karoserii za pomocą specjalnego pada, następnie polerujemy ruchami w przód, tył, a także kolistymi – właściwie w każdym kierunku aż do momentu wypracowania pasty. Jej nadmiar wycieramy chłonną ściereczką z mikrofibry. Polecamy środki do polerowania konkretnych fragmentów nadwozia – jak reflektorów (Headlight polish), a także uniwersalne środki do polerowania (np. Ultimate Polish).

Pasta do polerowania lakieru

Pasta do polerowania lakieru samochodowego

5. Cleaning

Etap skierowany na usunięcie wszystkich pozostałych po poprzednich etapach substancji, przed nałożeniem powłoki chroniącej. Efektowne i precyzyjne wykonanie go sprawi, że nasze powłoki ochronne utrzymają się na lakierze na dłużej.

6. Woskowanie

Ostatni ze standardowych etapów auto detailingu. Ilość dostępnych wosków jest spora. My śmiało polecamy naturalny wosk z brazylijskiej palmy Carnauba dostępny w naszym sklepie, który jest całkowicie sprawdzony i od dłuższego czasu cieszy się sporym powodzeniem i zainteresowaniem. Tego rodzaju produkty dzielą się na woski naturalne i syntetyczne. My jesteśmy miłośnikami naturalnego wosku, odznaczającego się lepszą trwałością i długotrwałą ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Na naszej stronie dostępny przykładowo w postaci pasty w puszcze lub kremie. Wosk najlepiej nakładać specjalnym aplikatorem, na niezbyt nagrzanym aucie. Wcieramy go delikatnie tak, aby wypełnił wszystkie pory w lakierze. Po nawoskowaniu całego auta należy go odstawić, aż wosk dobrze wyschnie i się zwiąże.

7. Car detailing – najlepszy sposób na zadbane auto

Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju pielęgnacja samochodu jest bardzo dokładna i najlepiej zadba nie tylko o czystość naszego pojazdu, ale także o stan jego powłok lakierniczych i całego nadwozia. Oprócz tych standardowych czynności, które wykonywane są w większości zakładów oferujących usługi z zakresu detailingu, możemy polecić również np. zaaplikowanie niewidzialnej wycieraczki. Tego rodzaju powierzchnia na szybie sprawia, że deszcze znika o wiele szybciej znacznie poprawiając widoczność nawet podczas ostrej ulewy. Produkt Nano Drop to wysokiej jakości atrybut, który nałożony na szybę bardzo długo się utrzymuje. W Internecie można znaleźć wiele filmików pokazujących spektakularne działanie tego rodzaju preparatów.

Warto dbać o samochód w najlepszy możliwy sposób. Gdy już decydujemy się na tego rodzaju zabieg detailingowy dobrze jest go wykonać z wysoką dbałością o szczegóły oraz najwyższej jakości środkami dostępnymi aktualnie na rynku.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
ZADZWOŃ DO NAS
Infolinia 662 408 183
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl