Aktualności
Czyszczenie tapicerki ze skóry naturalnej a ekologicznej – poznaj różnice

Tapicerki skórzane są bardzo chętnie wybierane przez właścicieli samochodów. Ten rodzaj wykończenia jest tak popularny z powodu swojego ciekawego, luksusowego wyglądu oraz dzięki wytrzymałości jaką cechuje się ten materiał. W ciągu ostatnich lat coraz popularniejsze stają się tapicerki wykonane z eko-skóry, które są znacznie tańsze.

Czym jest skóra ekologiczna

Skóra ekologiczna, nazywa jest też skórą sztuczną. Skóra ekologiczna jest niemal identyczna z skórą naturalną. Jednak w trakcie tworzenia jej nie umierają żadne zwierzęta. Ten rodzaj materiału tworzony jest przy użyciu specjalnej tkaniny poliestrowej pokrytej polichlorkiem winylu. Dzięki temu skóra ekologiczna jest nie tylko wodoodporna, ale także elastyczna i wytrzymała. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób chcących korzystać ze wszystkich zalet skóry naturalnej, jednocześnie nie wpływając negatywnie na środowisko naturalne.

Czyszczenie tapicerki ze skóry naturalnej

Czyszczenie tapicerki ze skóry naturalnej jest skomplikowanym procesem. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie specyfiki. Usuwanie zabrudzeń ze skóry naturalnej przy pomocy nieodpowiednich kosmetyków może spowodować wysychanie materiału i utratę elastyczności. Dlatego też bardzo ważna jest odpowiednia konserwacja skóry. Dzięki temu możemy uniknąć pęknięć i przecierania się skóry. Na rynku znaleźć można wiele różnych preparatów, jednym z najbardziej popularnych są środki czyszczące, które jednocześnie pielęgnują skórę.

Niektórzy właściciele samochodów decydują się na bardziej kompleksowe dbanie o tapicerkę ze skóry naturalnej. Wykorzystują oni wszelkiego rodzaju nabłyszczacze do skóry w celu nadania jej atrakcyjnego wyglądu.

Czyszczenie tapicerki ze skóry ekologicznej

Skóra ekologiczna jest znacznie prostsza w konserwacji niż skóra naturalna. Materiał ten wybacza znacznie więcej. Przede wszystkim w przeciwieństwie do skóry naturalnej można z niego usunąć z niego niewielkie zabrudzenia przy użyciu szmatki nawilżonej ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Jest to jeden z najlepszych sposobów na czyszczenie skóry ekologicznej. W trakcie czyszczenia sztucznej skóry powinniśmy pamiętać o tym by używać jedynie miękkich szmatek, gąbek i delikatnych szczotek. Korzystanie z twardych szczotek może poskutkować uszkodzeniem materiału z jakiego wykonana jest tapicerka.

Równie ważne jest także zwrócenie uwagi na to kosmetyki samochodowe jakie wykorzystywane są do czyszczenia tapicerki ze skóry ekologicznej. Nie można czyścić tego rodzaju tapicerki przy pomocy tych samych środków, które wykorzystywane są do czyszczenia tapicerki z naturalnej skóry. Podczas każdego czyszczenia tapicerki powinniśmy zwrócić uwagę na proporcje w jakich powinniśmy używać kosmetyków.

Różnice w czyszczeniu tapicerki ze skóry naturalnej a ekologicznej

Wbrew pozorom nie ma zbyt wielu różnic między czyszczeniem tapicerki ze skóry naturalnej, a ekologicznej. Przede wszystkim musimy wybierać kosmetyki adekwatne do naszego rodzaju tapicerki, ważny jest także dobór narzędzi. Przy czyszczeniu tapicerki ze skóry naturalnej możemy używać nieco bardziej agresywnych metod, twardszych szczotek czy gąbek. Jednak co najważniejsze, jeśli zachowamy ostrożność to zarówno tapicerka z naturalnej skóry, jak i taka ze skóry sztucznej będą nam służyć przez wiele lat. Nieustannie nadając naszemu samochodowi wyjątkowego, luksusowego wyglądu.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl