Aktualności
Czyszczenie plastików w samochodzie - wszystko co musisz wiedzieć!

Każdy materiał – w tym plastik – z czasem blaknie, szarzeje i niszczeje. Staje się całkowicie niepodobny do tego, jak wyglądał, gdy był nowy. Próbując temu zaradzić przy pomocy podstawowych kosmetyków efekt może okazać się krótkotrwały. Jednak oryginalny wygląd, głębię koloru oraz blask można przywrócić niewielkim nakładem pracy i w znaczący sposób poprawić wygląd całej deski rozdzielczej.

Skuteczne dbanie o deskę rozdzielczą

Brud, na który możemy natknąć się we wnętrzu pojazdu dzieli się na łatwy oraz trudniejszy do usunięcia. Ten łatwy możemy doczyścić nawet domowymi środkami czystości, drugi natomiast wymaga najczęściej specjalistycznych środków samochodowych. Osoby regularnie czyszczące swoje auto i starające się dbać o poziom czystości wnętrz dobrze wiedzą, że dokładne i satysfakcjonujące mycie całej tapicerki i kokpitu bywa frustrujące zwłaszcza, gdy na pokładzie przewozimy dzieci lub zwierzęta.

Konserwacja deski rozdzielczej

Dobre dbanie o kokpit w naszym samochodzie polega przede wszystkim na czyszczeniu oraz konserwacji wszystkich jej elementów. Produkty czyszczące powinny być selekcjonowane według ich mocy czyszczącej oraz jakości. Produkty, które nie są przeznaczone do konkretnego materiału lub fragmentu samochodu nie doczyszczą go i nie zabezpieczą tak dokładnie, jak te do tego przeznaczone.

Techniki czyszczenia plastików samochodowych

Podstawową zasadą w przypadku czyszczenia deski rozdzielczej oraz całego wnętrza pojazdu jest dewiza: „najpierw czyścimy, potem konserwujemy”. Środkami czyszczącymi można jedynie odświeżyć kokpit i pozbyć się z jego powierzchni kurzu, brudu czy plam. Nie zabezpieczy on jednak lakieru przed blaknięciem czy szarzeniem koloru. Do tego procesu potrzebne będą specjalne kosmetyki samochodowe, które nabłyszczą deskę, przywrócą głębszy kolor, a także pozostawią przyjemny zapach. Tym właśnie odznacza się dobry preparat do konserwacji plastików. Do jego aplikowania najlepiej użyć ściereczki z mikrowłókna, czyli mikrofibry.

Najlepsze preparaty do dbania o kokpit i plastiki w samochodzie

Dla zachowania najlepszej jakości wykończenia oraz świetnej kondycji wszystkich elementów wewnętrznych, całą tapicerkę samochodu powinno czyścić się najwyższej klasy kosmetykami samochodowymi. Świetnym rozwiązaniem w tej kwestii mogą się okazać wysokiej jakości preparaty przeznaczone do czyszczenia kokpitu oraz plastików samochodowych firmy PREMO.

Produkty, takie jak Interior Cleaner doskonale czyszczą i odświeżają kokpit samochodu oraz jego wszystkie elementy plastikowe. Jest to profesjonalna chemia samochodowa, która doskonale sprawdza się, jako środek wspomagający całościowe czyszczenie wnętrz np. na myjniach parowych, myjniach wodnych, oraz studiach detailingowych.

Profesjonalny  środek do czyszczenia plastików

Profesjonalny środek do czyszczenia plastików i kokpitu.

Dobry środek do czyszczenia wnętrz gwarancją sukcesu

Prawidłowa aplikacja preparatów czyszczących i konserwujących plastiki jest mozolna i powinno się ją wykonywać cierpliwie oraz bardzo dokładnie. Nie powinna ona sprawić jednak problemu nawet amatorowi, dzięki czemu łatwym sposobem możemy perfekcyjnie zadbać o stan plastików w naszym pojeździe. Ich świetny stan i wygląd nie tylko odświeży wnętrze samochodu, ale sprawi, że będą bardziej trwałe i lepiej się prezentować. Produkty tego typu nie powinny być najczęściej również spłukiwane, a jedynie pozostawiane na powierzchni.

Odpowiednia aplikacja oraz systematyczne czyszczenie i dbanie o tapicerkę samochodu wraz z kokpitem pozwoli na pozostawienie jej w pięknym stanie przez lata. Zauważymy różnicę już po niedługim czasie, porównując nasze auto z takim samym rocznikowo pojazdem, w którym tapicerka pozostawiona była sama sobie. Gwarantujemy, że różnica będzie olbrzymia, oczywiście na korzyść samochodu, w którym tapicerka była regularnie czyszczona i pielęgnowana.

Wygląd to podstawa!

Oczywiście nie mówimy tu o ogólnym postrzeganiu świata, jednak w przypadku elementów, takich jak kokpit, plastiki czy tapicerka samochodowa, jej wygląd może nam przekazać mnóstwo informacji na temat tego, w jaki sposób była ona użytkowana. Brudna i niezadbana tapicerka z różnymi zadrapaniami wskazuje, że właściciel auta raczej o nie nie dba i niespecjalnie przejmuje się jego stanem i wyglądem. Ma to spore znaczenie podczas sprzedaży auta, każdy kupujący jest bowiem zapłacić więcej za zadbane auto w pięknym stanie. Brzydkie elementy oraz brudny kokpit świadczą, że poprzedni właściciel nie dbał o samochód wystarczająco i więcej elementów może być w złym stanie.

Dlatego właśnie warto używać jedynie specjalistycznych środków czyszczących do tego przeznaczonych. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie pielęgnowane elementy pozostaną w świetnej kondycji na lata.

Skuteczne czyszczenie plastików w samochodzie.

Profesjonalne środki pielęgnujące przedłużają trwałość i estetyczny wygląd plastikowych elementów. 


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl