Aktualności
Kosmetyki samochodowe, które zwiększą Twój komfort jazdy

Czy kosmetyki samochodowe mogą polepszyć komfort jazdy?

Jazda samochodem już dawno przestała być wyłącznie sposobem na dostanie się z punktu a do punktu b. Samochody są dla kierowców czymś więcej niż środkiem transportu, często są miejscem, gdzie spędzamy niemal tyle czasu co w domu, dlatego też właściciele samochodów dokładają wszelkich starań by zwiększyć swój komfort wewnątrz pojazdu i w czasie prowadzenia go.

Duża część kierowców zastanawia się czy kosmetyki samochodowe, kojarzone jednak głównie z preparatami mającymi za zadanie poprawę wyglądu auta, mogą podnieść komfort jazdy. Oczywiście tak. Istnieje wiele kosmetyków samochodowych, których głównym zadaniem jest podnoszenie komfortu z jazdy.

Niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka jest jednym z najpopularniejszych kosmetyków samochodowych. Sposób jej działania jest głównym powodem tego stanu rzeczy. Niewidzialna wycieraczka używana jest by stworzyć na przedniej szybie powłokę hydrofobową, która zapobiega osadzaniu się wody i kurzu na szkle. Efekty są najlepiej widoczne przy jeździe z prędkością 60km/h. Wtedy powłoka hydrofobowa jest najbardziej skuteczna, krople wody czy płatki śniegu są praktycznie zwiewane przez pęd powietrza.

Aplikacja tego kosmetyku jest niezwykle prosta. Wystarczy nasączyć nim ściereczkę z mikrofibry i wetrzeć go kolistymi ruchami w szybę. Po chwili na szybie powinien pojawić się lekki osad. Osad należy zetrzeć drugą stroną ściereczki, stworzona w ten sposób warstwa ochronna będzie dosyć gruba, a więc skuteczna przez naprawdę długi czas.

Pochłaniacz zapachów

Innym rodzajem kosmetyku samochodowego, który potrafi bardzo poprawić komfort prowadzenia samochodu są pochłaniacze zapachu. Samochody są miejscami o niewielkiej przestrzeni, dlatego też nawet najmniejsze źródła brzydkich zapachów potrafią być bardzo uciążliwe. Zapachy kumulujące się w samochodzie to często np. zapach dymu papierosowego, który wsiąka w siedzenia, tapicerkę czy podsufitkę i jest niezwykle trudny do usunięcia. Tego typu zapachy są bardzo uciążliwe i potrafią też być niebezpieczne, kierowca rozkojarzony nieprzyjemnymi zapachami może być nawet spowodować wypadek. Zapachy samochodowe są rozwiązaniem chwilowym, bardzo szybko przyzwyczaimy się do ich zapachu i ponownie zaczniemy czuć ten nieprzyjemny.

Pochłaniacze zapachów są za to rozwiązaniem problemu, gdyż nie działają one poprzez maskowanie złego zapachu, ale likwidują go poprzez pochłanianie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla kierowców o wrażliwym nosie. Pochłaniacze zapachów mają dużo dłuższy okres skutecznego działania niż zwykłe choinki zapachowe, czy zapachy w sprayu.

Odmrażacz do szyb

Zima jest najgorszą porą roku dla kierowców, zwłaszcza dla tych nieposiadających garażu, codziennie rano muszą oni odśnieżać swoje samochody oraz zeskrobywać lód z szyb. Jest to niezwykle nieprzyjemna czynność, która podczas dużych przymrozków może spowodować spóźnienie do pracy, oraz bardzo popsuć humor nawet na najlepszy dzień. Dodatkowo tradycyjne skrobaczki do szyb mogą uszkodzić uszczelki przy oknach. W takich sytuacjach idealnym kosmetykiem samochodowym jest odmrażacz do szyb. Jest to specjalny płyn lub spray, który po rozpyleniu na oszronioną czy oblodzoną szybę samoczynnie zaczynają one ją rozmrażać. W tym czasie kierowca może schować się przed zimnem w samochodzie, jeśli samochód dysponuje ogrzewaniem szyb to efekty odmrażacza będą naprawdę szybkie. Bo wszystkim wystarczy zetrzeć z szyby resztki lodu. Jest to szybka i przede wszystkim bardzo wygodna metoda likwidacji lodu z szyb samochodu. Dużą zaletą odmrażaczy jest to, że można zaaplikować go na wszystkie okna naraz i tylko czekać na efekty. Nie musimy spędzać długich minut stojąc w śniegu i zeskrobywać lodu z każdego okna osobno.

Impregnat do dachów Kabrioletów

Jest to kolejny kosmetyk samochodowy, który znacznie podnosi komfort jazdy. Kabriolety cieszą się niesłabnąca popularnością. Jednak mają one jeden dosyć znaczny minus, dachy tego typu aut zrobione są z materiału, który w przypadku dużych opadów śniegu lub deszczu może zacząć przeciekać. Aby temu zapobiec najlepiej skorzystać z procesjonalnego impregnatu, który błyskawicznie pokryje cały dach powłoką hydrofobową. Dach kabrioletu najlepiej jest impregnować środkiem w sprayu, Powłoka powstała w ten sposób jest gruba i wytrzymała. Dzięki tego typu powłoce będziemy mogli cieszyć się naszym kabrioletem przez całą zimę, nie ryzykując uszkodzenia wnętrza czy powłoki dachu.


« powrót do Poradnika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl