Aktualności
Auto detailing – czym różni się od zwykłego mycia samochodu

Auto detailing jest coraz bardziej popularną usługą obejmującą wiele różnych działań mających na celu poprawienie wyglądu samochodu. Bardzo często zadawanym pytaniem jest to jaka jest dokładnie różnica między auto detailingiem a zwykłym myciem samochodu. Cóż, różnic jest naprawdę wiele. Od jakości autokosmetyków, przez uwagę poświęcaną pojazdowi, aż do doświadczenie osób wykonujących tego typu usługę.

Auto detailing - wysoka jakość kosmetyków samochodowych i dokładność

Auto detailing jest zdecydowanie najbardziej dokładną i precyzyjną metodą czyszczenia i poprawiania wyglądu naszego pojazdu. Tego rodzaju usługi wykonywane są przez profesjonalistów, którzy poświęcają bardzo wiele czasu na rozwijanie swoich umiejętności, by móc jak najlepiej zająć się naszym samochodem. W przeciwieństwie do zwykłych myjni samochodowych zakłady auto detailingowe oferują więcej niż tylko mycie samochodu. Tego typu miejsca korzystają z dużo lepszych jakościowo kosmetyków samochodowych, które pozwalają na znacznie lepszą opiekę nad samochodem.

Dodatkowo w zakładach auto detailingowych wykorzystywane są jedynie profesjonalne środki do konserwacji i pielęgnacji lakieru. Podczas wykonywania wszelkiego rodzaju usług wchodzących w zakres działań auto detailngowych wykonywane w tego typu zakładach zawierają między innymi pielęgnację lakieru samochodowego, dokładne mycie całej karoserii, woskowanie i czyszczenie wnętrza samochodu. Autokosmetyki używane w trakcie zabiegów auto detailngowych charakteryzują się znacznie wyższą jakością niż kosmetyki samochodowe stosowane w zwykłych myjniach ręcznych czy myjniach bezdotykowych. Dlatego też ten typ usług najczęściej wykorzystywany jest przed wszelkiego rodzaju uroczystościami, czy przed sprzedażą samochodu. Jednak coraz częściej auto detailing wykonywany jest regularnie w celu utrzymania wyglądu samochodu na najwyższym możliwym poziomie.

Kosmetyki do auto detailigu a tradycyjnego mycia samochodu

Istnieje bardzo wiele różnic między tradycyjnym myciem samochodu a profesjonalnym autodetailngiem. Przede wszystkim w trakcie zabiegów auto detailngowych samochód czyszczony jest dużo bardziej kompleksowo. W przypadku zabiegu autodetailngowego pojazd myty jest zarówno na zewnątrz, jak również w środku. Bardzo popularną usługą jest przenie tapicerki i czyszczenie deski rozdzielczej oraz elementów plastikowych wewnątrz samochodu. Usługa ta pozwala na przywrócenie pojazdowi dawnego wyglądu. Czyszczenie elementów plastikowych w samochodzie pozwala na dużo bardziej komfortowe korzystanie z samochodu. Czyste wnętrze poprawia naszą koncentrację.

W czasie czyszczenia samochodu często wykorzystywane są także wszelkiego rodzaju perfumy samochodowe. Dzięki temu w naszym pojeździe utrzymuje się bardzo przyjemny zapach, co znacznie zwiększy naszą przyjemność z przebywania wewnątrz samochodu.

Kolejną różnicą jaka występuje między profesjonalnym zakładem auto detailngowym a zwykłą myjnią jest ilość czasu jaka poświęcana jest pojedynczemu pojazdowi. W zwykłych, tradycyjnych myjniach ilość czasu jaka poświęcana jest jednemu samochodowi jest ograniczona. W przypadku zakładów auto detailngowych na każdy samochodów przeznaczana jest ilość czasu, która wymagana jest do osiągnięcia optymalnych efektów. Dzięki temu oddając samochód do zakładu autodetailngowego możemy mieć pewność, że uzyskamy najlepszy możliwy wygląd.


« powrót do Poradnika
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl